III GRAND PRIX POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI W TENISIE STOŁOWYM ŻAKÓW I KADETÓW

SEZON – 2019/2020.

TERMIN – 07.03.2020 r.

MIEJSCE – hala sportowa Szkoły Podstawowej we Wtórku.

ORGANIZATORZY – Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Południowa Wielkopolska  w Ostrowie Wlkp., LKS Orzeł Wysocko Wielkie, Ostrowska Akademia Tenisa Stołowego.

Dnia 07 marca 2020 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej we Wtórku odbyło się III Grand Prix Południowej Wielkopolski w tenisie stołowym żaków i kadetów. W zawodach wystartowało pięćdziesięciu sześciu zawodników z klubów z okręgu „Południowej Wielkopolski”. Mistrzostwa rozegrano systemem rosyjskim w dwóch kategoriach wiekowych: żaków (r. 2009 i młodsi) i kadetów (r. 2005-2006 i młodsi) z podziałem na płeć. Mecze toczyły się do 3 wygranych setów.

Nasi zawodnicy: Dominika Świątek (r. 2010), Julian Szcześniak oraz Antoni Kościański (obaj r. 2010) wystartowali w kategorii żaczek i żaków, a Weronika Hetmańczyk (r. 2005), Magdalena Podlewska (r. 2007), Paweł Idziaszek (r. 2006) rywalizowali wśród kadetek i kadetów. Nasi tenisiści ambitnie walczyli we wszystkich pojedynkach. Najlepiej zaprezentowała się nasza młodziczka Magdalena Podlewska, która triumfowała w kategorii kadetek. W grupie żaków tuż za podium był Julian Szcześniak. Pozostali nasi uczestnicy osiągnęli następujące lokaty: Paweł Idziaszek 6. miejsce (kat. kadetów), Antoni Kościański 7. miejsce (kat. żaków), Dominika Świątek (kat. żaczek) i Weronika Hetmańczyk (kat. kadetek) 13. miejsca.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że prawie wszyscy nasi tenisiści są rocznikowo młodsi i rywalizowali ze starszymi zawodnikami, a zgodnie z regulaminem była możliwość startu młodszych zawodniczek i zawodników w tym turnieju. Wszyscy nasi tenisiści po raz kolejny zebrali cenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Podziękowanie dla Pani Alicji Podlewskiej za zaangażowanie i pomoc podczas tego wyjazdu.

Komentarz: W tych zawodach Magdalena Podlewska odniosła duży sukces zdobywając złoty medal w starszej kategorii wiekowej, a nasi pozostali zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Cieszy wynik i ciągły rozwój naszych tenisistów, bo jak widać ciężka praca na treningach przynosi efekty.

Kadra UKS Komorzanka Komorze: żaczka – Dominika Świątek, żacy: Julian Szcześniak, Antoni Kościański, młodziczka – Magdalena Podlewska, kadetka – Weronika Hetmańczyk, kadet – Paweł Idziaszek, trener – Andrzej Ziaja, kierownik – Alicja Podlewska.