IV GRAND PRIX POLSKI 2024 W WARCABACH 100-POLOWYCH

TERMIN – 02.03.2024 r.

MIEJSCE – Częstochowa

W czwartym Grand Prix Polski 2024 w warcabach 100-polowych wystartowali zawodnicy z całego kraju. Turniej rozegrano w ramach ligi żaków, orlików, młodzików oraz ekstraligi i podzielono na kategorie: dziewcząt oraz chłopców do lat 8, 10, 13 a także kobiet i mężczyzn powyżej 13 lat.

Nasi zawodnicy zdobyli 7 medali (2 złote, 2 srebrne, 3 brązowe). W kategorii dziewcząt do 8 lat triumfowała Aleksandra Kupś, a srebrny medal zdobyła Maja Ziaja. W grupie dziewcząt do 13 lat zwyciężyła Maja Rydz, a trzecia była Danuta Bożejewicz. Wśród chłopców do 13 lat trzecie miejsce zajął Adam Przydryga. W kategorii kobiet powyżej 13 lat drugą lokatę uzyskała Aleksandra Łukomska, a za nią znalazła się Patrycja Tomczak. Tuż za podium znaleźli się: Teresa Bożejewicz (kat. dziewczęta do 8 lat), Jakub Jajczyk (kat. chłopcy do 8 lat), Nikola Filipiak (kat. dziewczęta do 13 lat), Julian Surma (kat. chłopcy do 13 lat).

Ze względu na bardzo dobre wyniki w poprzednim Grand Prix Polski 2024 w starszej grupie wiekowej zdecydowali się wystartować: Danuta Bożejewicz (orliczka), Adam Przydryga (orlik), Franciszek Żukrowski (młodzik). Wszyscy nasi warcabiści dzielnie walczyli do końca turnieju. Część z nich rywalizowała ze starszymi przeciwnikami i zebrała cenne doświadczenie.