XXII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W GRZE AKTYWNEJ

XXI MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W GRZE BŁYSKAWICZNEJ

W WARCABACH 100-POLOWYCH

TERMIN – 05-10.03.2024 r.

MIEJSCE – Szklarska Poręba

W zawodach wystartowali zawodnicy z całej Polski. Mistrzostwa przeprowadzono w kategoriach: juniorek i juniorów do lat 10, 13, 16, 19, 23. Rozegrano trzy turnieje: grę klasyczną, aktywną i błyskawiczną. Zawody stały na wysokim poziomie, ponieważ brali w nich udział mistrzowie i medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata z poprzednich lat.

Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie. W tych mistrzostwach zdobyliśmy dwanaście medali (4 złote, 3 srebrne, 5 brązowych). UKS Komorzanka zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej klubów w turnieju gry klasycznej.

Gra klasyczna – pięć medali (3 złote, 1 srebrny, 1 brązowy):

– złoty medal – Danuta Bożejewicz (juniorka do lat 10),

– złoty medal – Adam Przydryga (junior do lat 10),

– złoty medal – Nikola Filipiak (juniorka do lat 13),

– srebrny medal – Patrycja Tomczak (juniorka do lat 19),

– brązowy medal – Aleksandra Łukomska (juniorka do lat 16).

Gra aktywna – trzy medale (2 srebrne, 1 brązowy):

– srebrny medal – Danuta Bożejewicz (juniorka do lat 10),

Gra błyskawiczna – cztery medale (1 złoty, 3 brązowe):

– złoty medal – Aleksandra Łukomska (juniorka do lat 16),

– brązowy medal – Danuta Bożejewicz (juniorka do lat 10),

– brązowy medal – Franciszek Żukrowski (junior do lat 13),

– brązowy medal – Patrycja Tomczak (juniorka do lat 19).

Tuż za podium znalazła się Nikola Filipiak (juniorka do lat 13).

Komentarz: W tych prestiżowych zawodach nasi warcabiści zdobyli dwanaście medali (4 złote, 3 srebrne, 5 brązowych). Nasz klub zajął pierwsze miejsce w Polsce w klasyfikacji medalowej w turnieju gry klasycznej. Nasi najlepsi warcabiści znajdą się w kadrze Polski i będą mieli możliwość wyjazdu na imprezy międzynarodowe. Wszyscy zawodnicy Komorzanki dzielnie walczyli w mistrzostwach. Większość naszych warcabistów była rocznikowo młodsza i rywalizowała ze starszymi przeciwnikami. Zdobyte doświadczenie podczas zawodów z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Wyjazd na tak dużą imprezę nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc finansowa sponsorów oraz wsparcie członków rodziny, którym należą się podziękowania.