OTWARTE MISTRZOSTWA POWIATU ŚREDZKIEGO W TENISIE STOŁOWYM 2020

MIEJSCE – hala Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej.

ORGANIZATORZY –

– Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej,

– Sekcja Tenisa Stołowego – KS Polonia Środa Wielkopolska.

W zawodach wystartował nasz tenisista Paweł Idziaszek (r. 2006).  Do mistrzostw zgłosiło się 46 zawodników z Wielkopolski. W turnieju wzięli też udział czołowi tenisiści Wielkopolski z II i III ligi. Zawody rozegrano w kategorii open i toczyły się systemem grupowo-pucharowym, a mecze trwały do 3 wygranych setów. Z ośmiu grup do turnieju głównego awansowało 2 najlepszych. Kolejna dwójka grała w „Turnieju Pocieszenia”, a zawodnicy z miejsc 5-6 żegnali się z turniejem.

Paweł w grupie wygrał jeden mecz, a cztery przegrał i zajął 5. miejsce. W całym turnieju sklasyfikowany został na miejscach 33-40. Nasz tenisista rywalizując kategorii open z pewnością rozwinął swoje umiejętności.

Komentarz: Nasz zawodnik ciągle pracuje nad doskonaleniem swoich zdolności startując w turniejach seniorskich. Zdobyte w zawodach doświadczenie i ogranie z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Kadra UKS Komorzanka Komorze: Paweł Idziaszek, trener – Andrzej Ziaja.